Čitajući reagovanje potpisano imenom Grupe građana „Narod pobjeđuje“ iza koje se, u nedostatku lične hrabrosti, sakrio glavom i bradom aktuelni predsjednik Opštine, čovjek može da izvuče samo jedan zaključak: gospodo, sklonite se sa ovog junskog žaropeka u hladovinu, politički toplotni udar vam očigledno ne prija.
Gubitak institucionalnog autoriteta i dostojanstva pokušavate da sakrijete ličnim uvredama i podmetanjima, ali time samo šaljete jasnu poruku građanima: nemate više nijedan argument na polju činjenica, pa vam je jedino preostalo da napadate moju ličnost.
Gospodine Komnenoviću, pošto ste se sakrili iza skraćenice grupacije jer niste smjeli lično da potpišete ovo estradno saopštenje, moramo vas podsjetiti na kalendar: vi ulazite u sedmu godinu svoje vlasti u Tivtu.
To što u sedmoj godini mandata, umjesto završnog račun budžeta Opštine Tivat za 2025.god. i komunalnog reda, građanima i Evropskom savezu dalje nudite retrovizor i priče o 2019. godini, samo pokazuje potpunu nemoć i kapitulaciju vaše administracije.
Kada nema odgovora na pitanje zašto bageri i lopate divljaju pod sjajem mjesečine na Belanima, kada nema objašnjenja zašto vaše koalicione arhitekte iz Morskog dobra zakupcima gledaju kroz prste, onda se pali vremeplov.
Ali, potpuno vas razumijemo. Prošlost vam je jedino što je ostalo za priču, pošto vas je u sadašnjosti zadesila potpuna politička samoća. Jedan po jedan, napustili su vas svi najbliži saradnici. Ljudi sa kojima ste do juče dijelili političke ideale viđeli su sa kim imaju posla, spakovali kofere i ostavili vas da u tom famoznom lokalu, izolovani od realnosti, sami krojite teorije zavjere i tražite krivce u prošlom vijeku.
Na kraju, moramo izraziti i jednu ljudsku zabrinutost za vašu profesionalnu budućnost. Nakon juna sljedeće godine, kada vas građani Tivta pošalju u političku penziju, biće vam teško da nađete novi posao. Stilom kojim pišete saopštenja, teško da će ijedna ozbiljna medijska kuća koja drži do svog ugleda željeti da sarađuje sa vama. Sa ovakvim rječnikom i konstrukcijama, jedina realna opcija vam je pozicija dopisnika za “Pink” , jer ste nivo tivatske politike srozali na nivo najjeftinijeg rijaliti programa.
Tivat je, gospodine Komnenoviću, grad kulture, reda i mediteranskog duha, a ne vaša privatna prćija u kojoj se problemi rješavaju skretanjem teme i noćnim akcijama pod okriljem mraka. Možete se kriti iza kojih god hoćete grupacija, ali od suda građana narednog juna pobjeći nećete. Do tada, ohladite malo glavu u toj hladovini koju smo vam preporučili.
